ציפויי חרסינה

החיוך הוא כרטיס הביקור של כל אדם, "גדול המלבין שיניו לחברו מהמשקהו חלב" אמר רבי יוחנן. 
כבר קבעו הראשונים על חשיבותו של החיוך וכן על השפעת החיוך על הזולת. כל אחד היה רוצה להרגיש בנוח לחייך ולחשוף את שיניו היפות, אך לצערינו רבים הם האנשים שמסיבות שנפרט אותן מתביישים לחייך ומכסים את פיהם בכדי להסתיר את החיוך והשינייים.

חיוך יפה הוא חיוך שחושף שיניים שלמות, בהירות, מסודרות בצורה הרמונית בקשת הלסת, עם פרופורציה של רוחב ואורך ההולמים את פני האדם, החושפים חניכיים ורודים ובריאים. 

רבים סובלים מצפיפות יתר של השיניים גם בלסת העליונה וגם בלסת התחתונה, דבר הגורם לשיניים לא להיות בקשת מסודרת, אלא להיות מסובבות ועולות זו על זו, כמו כן נזקים של חבלות ושברי שיניים מקלקלים את יופיו של החיוך, כמובן שצבע כהה צהוב או חום גם הוא פוגע במראה היפה. כל זהניתן לתיקון בצורה זעיר פולשנית, כלומר הסרת חומר שן מינימלית, עיצוב והדבקת ציפויי החרסינה.

אחד הפתרונות ליצירת חיוך יפה והרמוני הוא ציפוי החרסינה. 

ציפויי חרסינה, חזיתיות חרסינה, Porcelain Laminate Veneers

ציפויי חרסינה הינם עלים דקים בעובי של כ 0.3-0.5 מילימטר, המודבקים לחזית השן, משפרים את צורת השן, את צבע השן ואת גודל השן על פי הצורך.

במרפאתנו ציפויי החרסינה מעוצבים ומיוצרים בשיטה הדיגיטלית, על פי סריקה דיגיטלית מדוייקת, וחריטה מדוייקת הנותנת את התוצאה הטובה ביותר, כל זה ניתן לביצוע בפגישה אחת בלבד.

ליצירת החיוך שעליו חלמתם, תוכלו ליצור קשר עם המרפאה ובאמצעות העזרים הטכנולוגיים המתקדמים שלנו, ניתן יהיה לחזות את התוצאה מראש ומרגע זה והלאה לא להפסיק לחייך.

שיניים יפות וחיוך מושלם הם כבר מזמן לא לוקסוס ששמור רק לברי המזל שזכו בגנטיקה משובחת. השן נשברה? עשית הבהרת שיניים ולא מרוצה מהתוצאה? השיניים נשחקו ואת מבקשת לשנות את צורתן? יש פתרון!

החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו, ויש לו חלק משמעותי מהרושם הראשוני שאנחנו יוצרים. לחיוך יש השפעה לא מבוטלת על היכולת שלנו ליצור ולשמֵר קשרים קרובים, ומחקרים מוכיחים שהוא אפילו גורם להפרשת ההורמון אוקסיטוצין, המכונה "הורמון האהבה".

כשהשיניים שלנו צהובות, שבורות, עקומות או מרווחות – אנחנו נוטים להימנע מלחייך בצורה טבעית ומשוחררת, ולא פעם יש לכך השלכות הרות גורל על הדימוי העצמי שלנו ועל מערכות היחסים שלנו. מי לא מכיר את האנשים שצוחקים לתוך כף ידם כי הם נבוכים ממראה השנים שלהם?

אז תחייכו כי יש פתרון – ציפוי חרסינה, המכונה גם ציפוי למינייט, או למינציה, שנעשה גם לצורך הלבנת שיניים וגם לצורך טיפול בשן שבורה או עקומה ובמקרים שמבקשים לשנות את אורך השן.

חשוב להבין מהו ההבדל בין הבהרת שיניים לבין הלבנת שיניים: הבהרת שיניים היא הטיפול השכיח והפופולרי שרובנו מכירים, והוא נעשה באמצעות הצמדת חומר פעיל אל השיניים, שמחמצֵן אותן וגורם להן להתבהר.

כלומר, גוון השיניים לאחר הבהרת שיניים תלוי בצבע הטבעי שלהן, והוא בדרך כלל יחזור להיות דומה לצבע השיניים שהיו בתקופת הנעורים – לפני שהתכסה בכתמים והצהיב. 

בשונה מהבהרת שיניים, הלבנת שיניים אינה מתבצעת באמצעות חומר פעיל, אלא באמצעות הדבקת ציפוי חרסינה דקיק אל השיניים – מה שהופך אותן לצחורות לחלוטין, ללא קשר לצבע הטבעי שלהן.

מה גורם לשיניים להצהיב?

"דנטין", הוא החלק הפנימי של השן שצבעו צהבהב, עטוף בשכבת האמייל. בחלוף השנים האמייל נשחק ושכבת הדנטין מתעבה, וכך גוון השיניים משתנה.

לא פעם ההרגלים שלנו הם אלו שגורמים להצהבת השיניים: הניקוטין בסיגריות, הקפאין בתָה בקפה, הפיגמנט שבקולה, מזונות חומציים פוגעים בשכבת האמייל ועוד. הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה אינה נתונה להשפעת קפאין או ניקוטין, שכן היא בעלת עמידות גבוהה ביותר.

במקרים נדירים עלול המשנן לשנות את צבעו בגיל הינקות, עוד לפני בקיעת השן, כתוצאה משימוש בתרופות מקבוצת האנטיביוטיקה טטראציקלין, או בעקבות מחלות שונות.

יש לכם כתמים על השיניים? לא צריך לרוץ לעשות הלבנת שיניים. קודם מומלץ לבקר אצל שיננית, יכול להיות שדי בכך כדי לפתור את הבעיה. פעמים רבות השיננית לא רק תוכל לנקות את השיניים שלכם מכתמים, אלא גם תסיר את רובד החיידקים ("פלאק") שלעתים גורם לשיניים להצהיב.

ביקרתם אצל השיננית, ואפילו עשיתם הבהרת שיניים באמצעות חומר פעיל, ועדיין אינכם מרוצים מצבע השיניים? בדיוק בשביל זה נועדה הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה.

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה מאפשרת לשלוט בצבע השיניים, וליצור התאמה מושלמת בין שן לשן מבלי לפגוע בבריאות השן, לעיתים לחזק אותה או לעיתים תוך שמירה על חוזקה. הלבנת שיניים בשיטה זו מאפשרת לתקן כמעט כל בעיה של אורך, צורה או צבע השן, למעט במקרים הדורשים התערבות אורתודנטית.

הדרך לחיוך מושלם

ציפוי חרסינה לשיניים מתבצע כאמור לא רק לצורך הלבנת שיניים, אלא גם כאשר יש שן שבורה או עקומה. במקרה כזה, רופא השיניים מדביק אל השן ציפוי חרסינה דקיק, בהתאם לגודלה הטבעי של השן. ציפוי השן באמצעות חרסינה מכונה גם למינציה או למינייט.

בשיטה זו מסירים שכבה דקה מאמייל השן, ומחברים שכבה דקה של חרסינה המשפרת את הצורה, אורך, הצבע ואף את זווית השן. בדרך זו ניתן גם לסגור מרווחים בין השיניים, וליצור קשת שיניים יפה ברמת דיוק גבוהה וללא הבדלי צבע.

חומר השחזור חזק עד כדי כך עד שהציפוי הופך חלק בלתי נפרד מהשן – קשה יותר מהזגוגית הטבעית, ועמיד בפני שחיקה והכתמה. למעשה, לאחר טיפול למינציה, השן חוזרת לרמת החוזק שהייתה לה בתקופת הנעורים.
טכניקה נוספת לטיפול בשן שבורה נעשה באמצעות חומר של שרף מרוכב, בדומה למה שאנו מכירים בשחזור שיניים בצבע שן המכונה "סתימה לבנה".

החיסרון בשימוש בחומר זה, הוא שהחומר נוטה לשנות את צבעו עם הזמן, ולכן הוא דורש תחזוקה. במקרים של שינוי הצבע, ניתן לבצע ליטוש או להוסיף חומר, ואף להחליפו במקרה הצורך. לעומת זאת, הלמינציה היא כאמור טיפול קבוע ועמיד ביותר לאורך שנים.

חשוב להבין שלמינציה היא לא תחליף ליישור שיניים, אלא מדובר בטיפול אסתטי בסטיות ובמרווחים מינוריים בשיניים. במקרה של שחיקת שיניים מוגזמת, כתוצאה מהרגלים כמו חריקה מסיבית והידוק שיניים, לא תמיד ניתן לבצע הליך של ציפוי השן, בשל החשש לשבירתו. במקרה של צורך בטיפול שורש וכתר, ניתן לשלב בין שני הטיפולים וליצור למינציה משולבת בכתרים.

יש לך שאלה?

אנחנו כאן לשירותך