הלבנת שיניים

"כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם", "ולבין שיניים מחלב". 
אחת התופעות המעניינות של החיוך, שהוא מדבק ומרפא. בכדי לשפר את מצב הרוח ולהיות בשמחה, לשמח גם את האחרים, חשוב לחייך בפה מלא. לאותם אלה שמסיבות שונות מסתירים את החיוך ובעצם מונעים שמחה וריפוי לעצמם ולאחרים בעקבות צבע כהה ולא יפה של השיניים, אנחנו מציעים בטכניקה פשוטה להלבין את גוון השיניים, להבהיר את גוון השיניים, ולגרום שמחה ובריאות לעצמם ולסובבים אותם. 

הלבנת שיניים נעשית באמצעות הנחת חומר מחמצן על פני השיניים, שאינו גורם לנזק לשלמות השן. יש לציין שהלבנת השיניים מחזיקה בין 2-3 שנים ויש לחזור על הפעולה הזו בכדי לשמר את התוצאה. 

במקרים והלבנת השיניים לא מספקת, ניתן יהיה לבצע ציפויי חרסינה לקבלת הגוון הרצוי. 
ניתן לבצע את הלבנת השיניים בפגישה אחת במרפאה (במקרים המתאימים), לאחר בדיקת התאמה של רופא השיניים. הטיפול יכול להערך כשעה – שעה וחצי

הלבנת שיניים היא טיפול המיועד להחזיר לשיניים את צבעם הטבעי או "להתקרב" במידה מקסימלית לגוון המקורי. קיימות שתי אפשרויות להבהרה: אפשרות אחת היא בטכניקה המבוצעת על ידי רופא השיניים והאפשרות השנייה הלבנה ביתית המבוצעת ע"י המטופל.הלבנת השיניים מתבצעת על ידי כיסוי פני השן החיצוניים (בפעולת משיחה) בחומר כימי פעיל. החומר הוא מהסוג הנמצא בדרך כלל בתכשירי הבהרה הקיימים והידועים כגון הידרוג'ן פרוקסיד או קמבריד פרוקסיד והפעולה הנגרמת על ידי חומרים פעילים אלה – היא חמצון כיסוי האמייל הטבעי העוטף את השן. שכבות השן : השכבה החיצונית – שכבת האמייל, נטולת הצבע השקופה מטבעה.השכבה הפנימית – שכבת הדנטין – שגווניה הם כגוון החומר ממנה היא מורכבת – חום-צהבהב.

עובייה של שכבת האמייל, למרות היותה שקופה – מסתיר, מחוויר וממתן את גווני שכבת הדנטין עד כדי שהשן נראית לבנה. עם הזמן והגיל, נשחקת שכבת האמייל ושכבת הדנטין המשתקפת דרכה – היא זו שמצהיבה ומכהה את גוון שינינו. שחיקת שכבת האמייל יכולה להיגרם גם כתוצאה מצחצוח שיניים אובססיבי או שימוש במשחת שיניים חזקה מדי. הסיבה הנוספת התלויה בנו, היא סוג המזון שאנו צורכים, מידת השימוש במשקאות עמוסים בקפאין כגון קפה לסוגיו השונים, תה עם קפאין לסוגיו השונים ויינות אדומים. כמובן שגם העישון "אינו תורם" כלל להישארותם של השיניים בצבע הטבעי.

הבהרת שיניים במרפאה:

הרופא יבצע את ההלבנה, אורך הטיפול הוא בין שעה לשעתיים סה"כ. בתחילת הטיפול מכוסות עיני המטופל כדי להגן עליהן מפני קרני האור. לאחר מכן מתבצעת "הפרדה" בין השיניים לבין שפתיו, חניכיו וחלל פיו של המטופל, על מנת למנוע מגע בינם לבין החומר הפעיל של ההבהרה. לאחר מכן מושחים את השיניים בג'ל ההלבנה מכוונים את תאורת האור על שיני המטופל בלבד. לטכניקה זו תוצאות מיידיות.

הבהרת שיניים ביתית:

להלבנת השיניים הביתית קיימות שתי אפשרויות טיפול. האחת היא מקצועית-קלינית:
המטופל מגיע לקליניקה שלנו והרופא, לאחר מדידה מדויקת, מכין סד הלבנה אישי לפציינט. לאחר מספר ימים, חוזר המטופל אלינו ומקבל לידיו את ערכת ההלבנה האישית: את הסד האינדיווידואלי שלו ואת חומר ההלבנה. בתהליך פשוט המטופל מזריק באופן עצמאי את כמות חומר ההלבנה אל תוך סד ההלבנה (שימו לב! לא מזריק לעצמו, אלא לסד בלבד, לכן אין לכם מה לחשוש) ומרכיב את הסד על שיניו, בפעולה פשוטה ומודרכת. המטופל נשאר עם הסד על שיניו במשך שעתיים עד ארבע שעות ביום לפי בחירתו ואפשרויות סדר יומו.

הטיפול בשיטה זו אורך בין 3 ל-6 שבועות, עד שמגיע המטופל, במעקב רופא כמובן, לגוון השיניים הרצוי והאסתטי מבחינתו. אנו לא ממליצים להגיע לצבע לבן ממש, כיוון שגוון שינינו הטבעי הוא בגוון שנהב – אופוויט צבע ולבן בוהק יכול להקנות לשיניים מראה מלאכותי.

חשוב לדעת! תהליך ההבהרה ממשיך לפעול במשך 48-72 שעות לאחר סיום הטיפול ובכך יתרונו הגדול.
הפעולות שאנו ממליצים לנקוט בהן לפני תחילת טיפול הבהרה הן:
צחצוח שיניים עם משחת שיניים לרגישות מספר ימים לפני תחילת הטיפול, למניעת רגישות בתום ההבהרה. הפסקת עישון.

ביצוע ניקוי שיניים כללי על ידי השיננית המוסמכת של הקליניקה, לפני תחילת הטיפול. אם הינכם עומדים לעבור טיפול אסתטי כגון הרכבת כתרים או ציפויי חרסינה, רצוי לבצע את ההבהרה לפני הרכבת כתרים או ציפויי החרסינה על מנת להתאים אותם לגוון החדש (הבהרת השיניים מתבצעת רק על שיניים טבעיות). 

בסיום הטיפול, תקבלו מאיתנו הדרכה מפורטת על שמירת התוצאות לאורך זמן, המותאמות אישית לכל מטופל ומטופל. ההדרכה תתחשב בהרגלי התזונה שלכם, מאכלים אהובים, הרגלי שתיית משקאות מעוררים או משכרים ועישון. ההדרכה תינתן גם בנושאים כמו צחצוח ושמירת היגיינת חלל הפה בכלל.כל זאת על מנת לשמר את התוצאות לטווח ארוך.

חשוב לדעת:

  • החומר הפעיל שגורם להלבנת שיניים לא משפיע על הצבע של סתימות וכתרים בשיניים קדמיות, וכך עלולים להיווצר פערים בגווני השיניים הסמוכות זו לזו. חשוב להתייעץ עם רופא השיניים בנושא לפני תחילת הטיפול.
  • יש להקפיד על הוראות רופא השיניים, שכן שימוש בכמות מוגזמת של החומר הפעיל עלול לגרום רגישות וחוסר נוחות.
  • החומר הפעיל עלול לגרום לרגישות בשיניים כאשר יש בהן חורים או סדקים. לכן חשוב לטפל בהם לפני הלבנת השיניים.
  • מטופלים רבים מדווחים על רגישות חולפת בשיניים במהלך הימים הראשונים.
  • ככל שמתבגרים – יש לחזור על הלבנת השיניים לעתים תכופות יותר, בשל שחיקת האמייל ועיבוי הדנטין.
  • הלבנת שיניים אינה מומלצת מתחת לגיל 17, מאחר שמוך השן המכיל כלי דם ועצבים – עודנו רחב. כך קיים חשש גבוה יותר לרגישות בשן.

יש לך שאלה?

אנחנו כאן לשירותך